Kontakt

Koľko SRT terapií potrebuje človek absolvovať?

S touto otázkou sa ako SRT terapeut stretávam veľmi často. Klienti sa ma pýtajú koľko terapií potrebujú na to, aby si vyriešili svoje problémy. V zásade platí, že čím viac je klient motivovaný a vnútorne odhodlaný sa zmeniť, tým menej terapií potrebuje.

Osobne odporúčam 2 až 3 terapie. Pri prvej sa za pomoci metódy Spiritual Response Therapy vyčistia najväčšie nánosy, negativita, bloky a súvisiace programy, ktoré problém sprevádzajú. Často vyplynú z terapie aj nové skutočnosti, ktoré klienta nasmerujú novým smerom a posunú ho ďalej v jeho živote.

Po niekoľkých dňoch od prvej terapie je dobrou voľbou terapiu zopakovať a dočistiť prípadné nové programy, ktoré sa môžu medzitým vyplaviť. Stáva sa to úplne bežne, pretože málokedy duša klienta umožní pri prvej terapii zamerať sa na všetky súvisiace programy a ísť pri čistení do detailov. Týmto duša klienta chráni a dovolí vyčistiť iba toľko programov, koľko je pre neho v danú dobu vhodné a potrebné. Čistenie za pomoci tejto metódy je možné prirovnať k lúpaniu cibule – odkryjete jednu vrstvu a čaká vás pod ňou ďalšia.

Čo v prípade ak ani po viacerých terapiách nedochádza u klienta k úľave?

Je vhodné prehodnotiť doterajší postup a položiť si nasledovné otázky:

1) Je to čo popisuje klient naozaj problémom?

2) Nevytvára si klient nevedome svoje problémy sám?

3) Je klient ochotný popracovať na sebe a zmeniť sa? Alebo iba vyhľadáva niekoho kto by za neho jeho problémy vyriešil bez jeho participácie?

Problém môže byť aj na strane SRT terapeuta

Ak terapeut vykonáva terapiu a sám nie je v danom čase dobre prečistený a odosobnený, výsledky terapie môžu byť ovplyvnené jeho egom a terapia tak stráca na svojej účinnosti. Terapeut by mal ku každej vykonávanej terapii pristupovať bez predsudkov, svedomite a byť úprimne ochotný a otvorený klientovi pomôcť.

srt@srt.sk


Kľúčové slová:
 

Komentáre k článku

Najnovšie články