Kontakt

Kyvadlo v ezoterike

Kyvadlo patrí medzi jednu z najčastejšie používaných pomôcok s ktorou sa v ezoterických kruhoch stretávame. Pre mnohých alternatívnych liečiteľov predstavuje nástroj bez ktorého si svoju prácu nevedia ani len predstaviť. Iní ľudia ho považujú za niečo čo je posvätné, opradené tajomnom, mystikou a boja sa ho použiť. Existujú o ňom rôzne mýty a legendy – sú pravdivé?

Kyvadlo je akýkoľvek predmet (závažie), ktorý je zavesený na nitke alebo retiazke. Obvykle sa ako závažie používa buď polodrahokam alebo kryštál.

Otázka č.1: Kto kyvadlom pohybuje? Človek, nejaká tajomná bytosť z x-tej dimenzie alebo kýve sa nebodaj samo?

Ako aj inde, tak aj v tejto oblasti platia fyzikálne zákony. Kyvadlo ich neporušuje a len tak sa samo od seba nerozkýve. Existujú viaceré spôsoby akým je ho možné rozkývať.

Prvý spôsob spočíva v tom, že ho chytíme a pohybom rúk s ním začneme viditeľne krúžiť. Druhý spôsob je o tom, že ho uchopíme a snažíme sa ho rozkývať iba silou našej vôle. V tomto prípade zistíme, že sa pomaly začína kývať želaným smerom aj bez toho aby sme si to natrénovali. Tretí spôsob je podobný ako druhý, no na rozkývanie nepoužijeme silu vôle, ale počkáme kým sa rozkýve „samo“.

V 1.prípade sa kyvadlo uvedie do pohybu pohybmi našich svalov, ktoré si všimne každý, pretože sú jasne viditeľné. V 2. a 3.prípade kyvadlo rozkývu mikropohyby vznikajúce v svalových platničkách. Tieto vytvára človek buď svojim vedomím (2. prípad) alebo podvedomím (3.prípad).

Najpresnejšie odpovede nám poskytuje posledne spomínaný spôsob. Kyvadlo je ako stvorené na komunikáciu s našim podvedomím.

Otázka č.2: Sú odpovede, ktoré získavame pri práci s kyvadlom pravdivé? „Mne minule vyšlo, že som prezidentom zemegule“…

Práca s kyvadlom je jednoduchá, ale nie ľahká. Je to z dôvodu, že človek pri práci s ním ľahko skĺzne do roviny, v ktorej zapojí do hľadania odpovedí aj svoje ego a vedomo začne kyvadlo ovplyvňovať. Stačí nepatrná emociálna zaangažovanosť a výsledky sú odrazu ovplyvnené našim postojom k skúmanej veci.

Ak však zaujmeme neutralitu, odosobníme sa, tak postupom časom sa naučíme dostávať čoraz presnejšie odpovede. Návodov ako na to je viacero. Niekedy postačí pred prácou s kyvadlom aj krátka meditácia, či dychové cvičenie pri ktorom dokážeme zastaviť prúd našich myšlienok a len tak si oddýchnuť.

Otázka č.3: Na čo všetko sa dá kyvadlo použiť?

Kyvadlo sa dá použiť napr. na diagnostiku stavu telesných orgánov, identifikáciu odporúčanej stravy z hľadiska prospešnosti pre organizmus. Skúsení ezoterici ho používajú pri vyhľadávaní stratených predmetov či na zistenie prítomnosti geopatogénnych zón. Kyvadlo je základným nástrojom pri práci s metódou SRT, v ktorej sa používa pri vyhľadávaní negatívnych programov a ich čistení.

Slovo na záver

Práca s kyvadlom je finančne nenáročná technika. Pokiaľ vás zaujíma alternatívna medicína či veštenie, je to jeden z možných smerov, ktorým sa dá uberať. Nenechajte sa odradiť počiatočnými neúspechmi. Aj tu platí, že tréning robí majstra.

srt@srt.sk


Kľúčové slová:
 

Komentáre k článku

Najnovšie články