Kontakt

Cesta do vlastného vnútra

Veľa ľudí sa v niektorej etape svojho života pozastaví a začne si klásť otázky typu: aký je môj zmysel života? Čomu by som mal v živote venovať, aby som sa cítil naplnený? Pri hľadaní odpovedí sa obráti na svojich priateľov, zájde si do kníhkupectva, skúsi niečo na túto tému vygoogliť. A čo si myslíte? Nájde tam niekde aj odpoveď?

Nenájde. Nie je to tým, že by sme nemali múdrych priateľov, čítali hlúpe knihy alebo nevedeli pracovať s Internetom. Ale tým, že na tieto otázky neexistuje univerzálna odpoveď. Neznamená to, že sa k odpovedi nevieme dopracovať. Vieme, no niekedy to trvá veľmi dlho. Dôvodom je fakt, že odpoveď je ukrytá tam, kde by sme ju najmenej hľadali – a to v našom vnútri.

A o tom je duchovno. Je to o ceste do nášho vnútra. Je to cesta sebaspoznávania, na ktorej sa snažíme spoznať čo najlepšie, prehodnocujeme svoje skutky z minulosti, meditujeme na tému čo je dobré a čo nie, snažíme sa prísť na to ako byť lepším človekom, ako zmeniť svoje zaužívané vzorce správania. Nie je to jednoduché, a to vďaka tomu, že sme v tomto konfrontovaný našim podvedomím, ktoré je ukryté v hĺbke našej duše.

Duchovná cesta nie je behom na krátku trať. Nech sa rozhodnete ísť po nej akýmkoľvek smerom, držím vám palce, aby ste na nej našli uspokojenie a zažili pocit harmónie vo vašej duši.

srt@srt.sk


Kľúčové slová:
 

Komentáre k článku

Najnovšie články