Kontakt

2 techniky, ktoré rozvinú vašu intuíciu

okoAk sa človek už dlhšie zaoberá duchovnom a postupne si študuje rôzne ezoterické smery, skôr či neskôr sa dostane aj k veštectvu a rôznym technikám na rozvoj intuície. Niekoho táto oblasť priam priťahuje, niekto na ňu neverí a je presvedčený, že svoj osud má plne vo svojich rukách. Ako to vlastne je? Oplatí sa naučiť veštiť? Alebo je to iba atraktívne lákadlo na vymámenie peňazí od klientov?

Možno ste už v živote zažili situáciu, kedy ste si povedali: „Presne som vedel, že sa to stane..“. Alebo ste jednoducho mali nejaký pocit alebo tušenie s ktorým ste sa svojmu okoliu zverili a to sa nakoniec aj naozaj vyplnilo. Ak sa Vám takéto situácie stávajú často, náhody to určite nie sú a je možné o Vás povedať, že máte zvýšenú intuíciu resp. dobrý inštinkt – dokážete prijať a spracovať informácie pochádzajúce aj z iného zdroja ako len iba za pomoci svojich 5 zmyslov (zrak, sluch, čuch, chuť, hmat).

S určitou úrovňou intuície sa rodí každý – niekto s vyššou, niekto s nižšou. Nie každý dokáže takéto podnety zo svojho vnútra zachytiť a nie každý ich dokáže aj správne dekódovať. Dobrá správa je, že ak aj patríte do tej skupiny ľudí, ktorí bohvieakou intuíciou neovplývajú, nič nie je stratené. Existujú desiatky rôznych techník, ktoré Vám pomôžu Vašu intuíciu rozvinúť a tým pádom aj skvalitniť Vaše životné rozhodnutia. Chce to len trochu odhodlania a chuti na sebe popracovať.

Poďme si teraz predstaviť 2 základné veštecké techniky, ktoré patria zároveň medzi tie, ktoré sú aj pomerne ľahko natrénovateľné.

» Veštecké karty

kartycerveneMožno ste sa už s nimi stretli aj vy. Či už s tarotom alebo cigánskymi vešteckými kartami. Položili ste si otázku, následne si vytiahli karty a na základe toho ste sa vy alebo niekto, kto Vám veštil, sformuloval odpoveď. Či tá odpoveď bude zodpovedať realite a aktuálnemu stavu, závisí od 2 faktorov: od vhodne zvolenej otázky a od spôsobu akým ste si karty vyložili. Tu je na mieste poznamenať, že odpoveď na naše otázky neprichádza od náhodne vybratých kúskov papiera, ale je výpoveďou nášho vnútra. Obrazy kariet nám slúžia ako médium, ktoré nám uľahčuje prístup k intuícii. Veštenie takýmto spôsobom nie je preto v žiadnom prípade iba nejaké naučenie sa definície kariet naspamäť, ale je to aj o schopnosti naučiť sa počúvať vnútorný hlas a prepojiť ho s fantáziou a intuíciou.

Ak chcete s vykladaním kariet začať, výborným štartovacím bodom sú cigánske veštecké karty. Sú obľúbené hlavne kvôli svojej jednoduchosti, prostorekosti a tým, že pre ich zvládnutie nie sú potrebné desiatky hodín.

» Kyvadlo

Napriek svojmu technickému názvu, ktorý nám pripomenie hodiny fyziky, je kyvadlo veľmi obľúbenou vešteckou pomôckou. Ak by sme ho mali popísať, že čo vlastne v skutočnosti je, tak je to akékoľvek závažie (najčastejšie kryštál, minerál alebo iný kov), ktoré je zavesené na retiazke. Pracuje sa s ním tak, že ho uchopíme dvoma prstami za retiazku, položíme si alebo predstavíme otázku a počkáme si aké pohyby začne vykonávať. Na základe tréningu a praxe sa vieme naučiť tieto pohyby rozlišovať a priradzovať k nim prislúchajúce odpovede.

Kyvadlo umožňuje človeku využiť jeho 6.zmysel, ktorý je uložený v jeho svaloch a ich schopnosti reagovať stuhnutím/uvoľnením na podnety z podvedomia a externého prostredia. Kyvadlo sa výborne hodí hlavne na diagnostiku zdravia, testovanie vhodnosti potravín a pri rozhodovaní kedy si potrebujeme vybrať z viacerých variánt či dospieť k určitému exaktnému rozhodnutiu.

Záverom

Na to, aby bol človek v živote úspešný, potrebuje nielen dobrý nápad, dávku vnútornej sily či vytrvalosti, ale aj schopnosť predvídať a aktívne využívať svoju intuíciu. Ako sa hovorí, byť v správnom čase na správnom mieste a vedieť sa vhodne rozhodnúť. Ľudia, ktorí to niekde v živote dotiahli, alebo sa dostali a udržali dlhodobo na vysokých postoch, využívajú svoju intuíciu či vedomo alebo podvedomo. Urobte aj vy niečo pre zlepšenie svojej intuície, som presvedčený, že v živote sa vám to niekoľkonásobne vráti.

srt@srt.sk


Kľúčové slová:
 

Komentáre k článku

Najnovšie články