Kontakt

Kuriózne prípady z praxe SRT – Hypotéka a strecha nad hlavou

Za celú moju terapeutickú prax sa na mňa obrátilo niekoľko stovák klientov. Väčšinou chceli pomôcť s riešením problémov v oblasti zdravia, šťastia, vzťahov, práce a osudovosti. Z času na čas sa ale objavili u mňa aj ľudia s kurióznymi ťažkosťami, ktoré sa svojou povahou úplne vymykali z bežného priemeru. Napriek tomu im metóda SRT pomohla. O jednom z tých najzaujímavejších prípadov je aj tento článok.

Vopred upozorňujem, že popísaný pozitívny výsledok SRT terapie v uvedenom prípade, nie je garanciou toho, že pokiaľ máte podobný problém, dôjde po absolvovaní SRT terapie aj u Vás k jeho úplnému vyriešeniu. Každý prípad je individuálny a príčiny problémov prejavujúce sa rovnakými symptómami môžu byť odlišné.

Dom zaťažený záložným právom a strach o strechu nad hlavou

V jedno poobede mi zatelefonovala vystrašená žena. Volala na základe doporučenia od svojej známej – veštice, ktorej sa zverila so svojim problémom a ktorá jej odporučila vyhľadať SRT terapeuta. Problém tej ženy bol v tom, že spolu so svojim manželom, prepísali svoj rodinný dom na syna. Na tom by nebolo nič pozoruhodné kebyže syn si od banky nepožičal peniaze a nezaručil sa za splatenie úveru týmto domom. Rodičia poznajúc svojho syna a čiastočne aj jeho partnerku, prepadli panike a obávali sa toho najhoršieho – že sa môžu čoskoro stať bezdomovcami.

Dotyčnej pani som vysvetlil, že metóda SRT nie je žiadna mágia v ktorej sa robia rituály za účelom ovplyvnenia mysle iného človeka želaným smerom, ale že sa SRT terapie realizujú vždy v mene najvyššieho dobra. Pani prijala toto vysvetlenie a aj napriek tomu, že vedela, že pravdepodobnosť vyriešenia jej prípadu touto metódou sa pohybuje na úrovni lotérie, rozhodla sa objednať si terapiu.

Pri čistení SRT-čkom som sa v tomto prípade zameral hlavne na rodinné väzby medzi synom a jeho rodičmi. U rodičov som počas terapie identifikoval okrem iného aj program závislosti na materiálnych statkoch. Ten u nich spôsoboval, že prikladali nadmernú dôležitosť fyzickým predmetom a veciam. Z pohľadu náboženského ich pokladali nad úroveň boha. Takáto závislosť pôsobila na ľudí v ich okolí (a aj na ich syna) a tí potom konali v živote podvedomo nevedomky tak, aby ich obrali o majetok alebo im spôsobili inú majetkovú ujmu.

Po prečistení príslušných programov a nežiadúcich presvedčení vyššie ja odporučilo rodičom, aby po dobu 1 mesiaca vôbec neriešili záležitosti týkajúce sa rodinného domu. Aby sa nesnažili so synom v tejto súvislosti komunikovať a takpovediac aby celú záležitosť pustili na 30 dní úplne z hlavy. Po uplynutí ďalšieho mesiaca syn sám od seba prišiel za rodičmi a ukázal im potvrdenie o splatení úveru. Panika skončila a vzťahy v rodine sa týmto dali do poriadku. Happy-end ako z amerického filmu.

srt@srt.sk


Kľúčové slová:
 

Komentáre k článku

Najnovšie články