Kontakt

Metóda SRT a možnosti jej využitia

Spiritual Response Therapy je metóda alternatívneho liečiteľstva, ktorú možno použiť na riešenie širokého spektra rôznych problémov.  Bežne je využívaná ako podporný prostriedok pri zdolávaní fyzických a psychických ochorení, no jej záber týmto zďaleka nekončí. V článku sa dozviete, na čo všetko je ju možné aplikovať.

Zdravie

To, že je niekto chorý viac a niekto menej, nie je len záležitosť toho kto akú stravu konzumuje. Do významnej miery je zdravie závislé aj na tom ako človek myslí, ako sa správa, ako ide v súlade s tým čo má uložené vo svojom v podvedomí. Negatívne myšlienky a emócie, ktoré vytvárame, nás oslabujú a spôsobujú v tele narušenie energetickej rovnováhy. Ako dôsledok toho, niektoré naše orgány môžu začať trpieť nedostatkom resp. prebytkom energie. Pri dlhodobej nerovnováhe začnú pomaly vznikať v daných oblastiach rôzne ochorenia.

Metóda SRT dokáže lokalizovať zablokované energetické toky a jednoduchými korekciami ich vie odblokovať. Súčasne je možné vyhľadať negatívne programy v podvedomí človeka, ktoré sú za tieto blokády zodpovedné. Dá sa ísť do hĺbky a pokúsiť sa identifikovať zdroje týchto problémov, vyčistiť ich a nahradiť pozitívnou energiou.

Medziľudské vzťahy

Udržať si korektné a dobré medziľudské vzťahy s každým nie je jednoduché. Je to dané aj tým, že každý z nás vyrastá v inom prostredí, má inú úroveň vedomostí a sleduje si svoje ciele a ambície, ktoré môžu byť protichodné s tým čo chcú ostatní. Konflikty vznikajú hlavne v rodinách, v práci a všade tam kde spolu ľudia trávia veľa času. Ale to nie je jediný dôvod prečo je tomu tak. Človek dedí po predkoch nielen to ako bude vyzerať, ale aj celú škálu informácií zo života svojich predkov – to akým situáciám čelili, aké skutky vykonali. Toto informačné bohatstvo je ukryté v každom z nás a môže počas života negatívne ovplyvňovať naše rozhodovanie a konanie pri kontakte s inými ľuďmi. Práve v našom podvedomí sú ukryté odpovede na otázky, prečo sú nám niektorí ľudia viac alebo menej sympatický, prečo nám idú na nervy a nevieme s nimi za žiadnych okolností dobre vychádzať.

SRT vie aj v tejto oblasti efektívne pomôcť. Je možné pomocou tejto metódy preskúmať rodinu duše človeka, jeho minulosť, minulosť jeho predkov idúcu až x generácii dozadu. Niektoré z negatívnych vzorcov správania človeka prejavujúce sa v súčasnosti môžu byť dôsledkom toho, že niektorý jeho predok v čase svojej smrti bol vo vypätej emocionálnej situácii a vo vzťahu k iným ľuďom prechovával veľa negatívnej energie. Ak SRTčkom túto energiu anulujeme, efekt sa postupne dostaví.

Priestory

Ľudia trávia vo svojich domácnostiach veľkú časť svojho života a je preto logické, že sa v týchto priestoroch nahromaďuje aj veľa energie. Jej povaha závisí od toho čo sa v nich odohralo a tiež aj od druhu emócií, ktoré v nich prevládali. Traumatické udalosti ako smrť, ťažké choroby, nešťastia, hádky alebo hnev, sú všetko príklady udalostí, ktoré zanechávajú v priestore negativitu. Človek sa v takomto priestore necíti dobre, nevie sa uvoľniť a reaguje podráždene.

Spiritual Response Therapy dokáže účinne očistiť stopy minulosti a prinavrátiť do domovov pokoj. V niektorých prípadoch môže SRT indikovať aj potrebu preusporiadania nábytku ako napr. zmenu orientácie postelí na inú svetovú stranu alebo pridanie určitých predmetov do miestnosti. Ak sa navyše skombinuje s metódou Feng-shui, celkový efekt sa znásobí.

Zvieratá

Domáce zvieratá sú veľmi citlivé stvorenia a dokážu nevedomky prevziať na seba stres od svojich majiteľov. To môže u nich vyvolať únavu, nechutenstvo a tiež neočakávané chovanie. Smútok zvieratkám dokáže spôsobiť napr. aj strata ich dlhoročného majiteľa či náhla zmena prostredia. Rovnako ťažko sa vyrovnávajú s udalosťami z minulosti, pri ktorých sa k nim ľudia zle chovali a ubližovali im fyzicky alebo psychicky.

Tak ako pri ľuďoch, tak aj pri zvieratách vieme SRT terapiu aplikovať a uvoľniť zo zvieratka napätie.

Záver

Metóda Spiritual Response Therapy je veľmi účinná pri riešení problémov nielen v oblastiach, ktoré som uviedol, ale aj mnohých ďalších. Napriek tomu nechcem vyvolávať dojem, že je to všeliek, ktorý stačí pár krát zobrať a problémy hneď zmiznú. Napr. v oblasti zdravia – u človeka nevzniká choroba zo  dňa na deň. Je preto zjavné, že pri riešení jeho problémov je z jeho strany potrebná dlhodobejšia spolupráca a riadenie sa radami od terapeuta. Okrem absolvovania terapií je často potrebné, aby sa určitým spôsobom zmenil. Zmeniť svoje správanie a zaužívané myšlienkové pochody môže byť ťažké, no ak je človek dostatočne motivovaný, ide to a pozitívne výsledky nedajú na seba dlho čakať.

srt@srt.sk


Kľúčové slová:
 

Komentáre k článku

Najnovšie články