Kontakt

SRT vlastnými slovami

Prvý článok na tomto blogu bude venovaný krátkemu popisu metódy SRT. Nebudem tu uvádzať oficiálnu definíciu, ktorú je možné nájsť v knihách od Roberta Detzlera, autora Spiritual Response Therapy. Skôr sa pokúsim túto metódu priblížiť ľudskou rečou tak, aby ju každý pochopil a spôsobom akým ju ja zo svojej praxe vnímam.

Začnem známym tvrdením, že človek dedí po svojich rodičoch a vzdialených predkoch určité dispozície. Tie hlavné z nich sú: fyzické (zdravie) a psychické (povaha, talent). Pri troche šťastia tak do vienka môžeme získať mnoho pozitívnych vecí ako napr. talent na hudobný nástroj, šport, jazyky a pod.

Zároveň môžeme zdediť aj niečo negatívne čo nás celý život ovplyvňuje neželaným spôsobom a strpčuje nám ho. A pritom si to ani nemusíme uvedomovať. Cítime sa v určitých situáciách zvláštne, no nevieme prečo. Máme z niektorých vecí neopodstatnený strach a pritom si nevieme vybaviť žiadnu traumatickú situáciu z našej minulosti, kde by mohol tento strach mal mať svoj pôvod.

Tieto veci máme vo svojom podvedomí, v našej bunkovej pamäti. Napriek tomu, že sme ich vedome neprežili, dostali sa k nám od našich predkov a ich predkov. Dobrá správa znie, že ak sa rozhodneme niečo s nimi spraviť, máme na výber niekoľko možností. Jednou z nich je aj SRT o ktorom bude teraz reč.

SRTčko, tak ako sa mu hovorí v tejto branži, je metóda alternatívnej medicíny, ktorá dokáže byť výborným pomocníkom pri riešení problémov práve z oblasti psychického zdravia a všetkého čo s ním súvisí. Je to forma regresnej psychoterapie – ľudovo povedané terapie, ktorá hľadá príčiny súčasných problémov v minulosti človeka.

Funguje tak, že terapeut za pomoci napojenia na svoje vyššie ja vyhľadáva v záznamoch duše človeka negatívne programy a odstraňuje ich. Negatívny program možno chápať ako určité tvrdenie, skúsenosť, zážitok, ktoré sa v určitej chvíli aktivuje a škodí nám. Ako príklad uvediem obligátnu frázu našich rodičov:  „obleč sa poriadne pred tým než pôjdeš von, lebo prechladneš“. Ak to počujeme x krát za sebou, môže sa to ako fakt vryť do nášho podvedomia, ktoré nám to prechladnutie dokáže pomôcť vyvolať. Ďalším príkladom môže byť traumatická situácia, napr. sa nešťastne zasekneme vo výťahu a trvá niekoľko hodín kým nás vyslobodia. Zrazu zistíme, že neradi chodíme výťahom, a ak sa dá, tak sa im vystríhame a urobíme všetko preto, aby sme nimi nechodili.

Pri čistení metódou SRT dochádza k uvoľňovaniu takýchto blokov, čo sa následne prejaví najčastejšie ako pocit „úľavy na duši“. Často dôjde aj k zlepšeniu zdravia, ktoré ako dobre vieme, je priamo závislé aj od stavu našej psychiky. Mení sa aj naše myslenie. Veci, ktoré nás trápili, nás odrazu prestávajú trápiť a pri pomyslení na nich sa cítime neutrálne.

Toľko to k základnej myšlienke SRT. V niektorých z ďalších článkov na blogu si niektoré aspekty SRT rozoberieme do väčšej hĺbky a poukážeme aj na ďalšie oblasti, ktoré je možné SRTčkom riešiť (napr. partnerské vzťahy, problémy so zvieratami, vyčistenie priestorov).

srt@srt.sk


Kľúčové slová:
 

Komentáre k článku

Najnovšie články